Plastmaker

Plastmaker

Firma Hesystem w ramach projektu Plastmaker Technology oferuje wiele rozwiązań w zakresie imitacji drewna.

imitacja drewna

Znaczna część projektantów, jacy obecnie oferują swoje usługi na polskim rynku, co raz częściej korzysta w swoich projektach z drewnianych wykończeń elewacyjnych. Można więc zaobserwować, że deska elewacyjna znów powraca na fronty polskich budynków. W wielu dziedzinach życia zaczynamy powracać do rozwiązań tradycyjnych, klasycznych, więc taki trend również w budownictwie absolutnie nie dziwi. Ogromna ilość deweloperów decyduje się na elewacje drewniane. Co istotne – takie rozwiązania mogą być relatywnie bardzo tanie.

Najciekawsze w całym tym temacie jest to, że wygląd elewacji wykonanej z desek można osiągnąć nie używając ani grama drewna. Położenie elewacji wykonanej z prawdziwych desek to nie lada wyzwanie i bez specjalistycznej firmy lepiej tego nie robić. Drewno nie jest łatwym materiałem pod względem utrzymania, ponieważ jego konserwacja jest kosztowna i należy systematycznie ją powtarzać. Drewniane elementy są również podatne na szkodniki i działanie czynników atmosferycznych. Istnieje inne rozwiązanie, które stosując, uzyskamy efekt wizualny identyczny jak w przypadku położenia prawdziwego drewna. Na rynku polskim deski elewacyjne imitujące drewno oferuje firma Hesystem – Plastmaker. Bogaty asortyment wzorów i szeroka gama kolorystyczna oferowanych imitacji desek sprawia, że można dopasować je do budynku wykonanego w praktycznie każdej stylizacji. Elementy elewacyjne imitujące drewno odznaczają się przede wszystkim wysokim stopniem odporności na działanie czynników atmosferycznych, różnego typu szkodników, a także lekkością, żywotnością oraz łatwym i wygodnym montażem. Producenci materiałów imitujących drewno (takich jak włókno cementowe) zapewniają, że materiały te na przełomie wielu lat niemal nie tracę na kolorze. Ze względu na rodzaje tychże materiałów możemy rozróżnić materiały podzielone ze względu na typ materiału, z którego zostały wykonane oraz ich przeznaczenie.

Podobno o gustach się nie dyskutuje, lecz nie trudno zauważyć, że przytłaczająca większość ludzi, którzy mieli z drewnianymi elewacjami do czynienia odbiera takie rozwiązania bardzo pozytywnie. Deska elewacyjna Plastmaker wygląda bardzo estetycznie, a do tego jest materiałem solidnym i co najważniejsze trwałym.